• Zúčastnili sme sa

Slovakia TECH EXPO 2021 s APONI

Ivana Nováková, 08. 12. 2021

Sledujte nás

14 / 100

Tohtoročný SlovakiaTech sa niesol v znamení odkazu „humanity meeets technology, technology meets humanity,“ ktorým chceli organizátori poukázať na prepojenosť človeka s novými technológiami. A my sme boli opäť jeho súčasťou.

V poradí už 3. ročník najväčšej inovačnej a technologickej konferencie na Slovensku SlovakiaTech Forum-Expo 2021, prišiel otvoriť podpredseda vlády a minister hospodárstva Richard Sulík. Podľa neho, ak súkromné subjekty, firmy, či štát, prestanú inovovať, zákonite začnú upadať. Šéf rezortu hospodárstva konštatoval, že bez inovácií nemôžeme napredovať, ani zvyšovať životnú úroveň. „Práve konferencie ako SlovakiaTech vedia byť tomuto nápomocné. Vedia spojiť výskumníkov, vedátorov, objaviteľov s biznisom a s praktickým použitím.“ Ocenil, že jeho predchodca na poste ministra hospodárstva a prezident SlovakiaTechu Juraj Miškov „vie robiť veci aj s konkrétnymi výsledkami a konkrétnymi úspechmi a toto je to, čo naša krajina potrebuje!“ ( Zdroj: TOPKY.sk)

Na SlovakiaTech EXPO 2021 sme tento rok predstavili implementáciu rozšírenej reality do praxe na reálnej demonštrácií údržbárskeho modulu ktorý je súčasťou produktu APONI VIEW, ktorý spoločnosť vyvíja. Pre tento účel bola zvolená holografická stena tvorená LED FAN projektormi na ktorých bola údržba predvádzaná prostredníctvom okuliarí Hololens pre miešanú realitu. Tie inštruovali účastníka čo má robiť, aby dokázal bez odbornej pomoci vykonať údržbu zariadenia. Okrem toho bola možnosť sledovať live dáta v reálnom čase a prostredníctvom interaktívnej AR ovládať panel a umožniť tak napríklad jeho vypnutie na diaľku.

Predseda KSK p.Trnka skúša APONI VIEW