• START UP

Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová na návšteve APONI

Ivana Nováková, 10. 02. 2020

Sledujte nás

Dňa 6.2.2020 sme v našich kancelárskych priestoroch UVP TECHNICOM v Košiciach mali unikátnu návštevu prezidentky Slovenskej Republiky, Zuzanu Čaputovú.

Prezidentka Slovenskej Republiky pri návšteve Košíc zavítala aj do Univerzitného vedeckého parku UVP TECHNICOM. V rámci programu navštívila združenie IT Valley, ktoré je spoločnou iniciatívou vzdelávacích inštitúcií, štátnej správy a popredných IT spoločností a patrí je jedným z troch certifikovaných klastrov v oblasti informačných a komunikačných technológií. Práve vďaka ich iniciatíve sme boli zaradení do jednej z jeho aktivít, čo je podpora všetkých foriem spolupráce a inovácií čo ponúka priestor pre start-upy.

Prezidentka SR v UVP TECHNICOM
zdroj: Košice IT Valley

Ako jeden z troch START-UP ov sme privítali hlavu štátu v našej kancelárií

START UP APONI s prezidentkou Slovenskej republiky

Vážime si túto unikátnu príležitosť, ktorú sme spolu so START-UPom CEELABS a iPARK dostali. Pani prezidentka je charizmatická a príjemná dáma, ktorá prejavila úprimný záujem dozvedieť sa viac o našej práci ako i pokrokoch a plánoch do budúcnosti. Pre nás ako začínajúcu spoločnosť je takáto motivácia ozajstnou poctou.

Našou snahou bolo počas návštevy poukázať na možnosti implementácie rozšírenej reality vo výrobných podnikoch, ktoré sú súčasťou transformácie 4.0 Industry. Priemysel na Slovensku má bohaté zastúpenie. Aj preto iniciatívna z našej strany, je prednostne zameraná na pomoc priemyselným podnikom, kde vidíme priestor na úspešné aplikovanie nášho softvéru APONI VIEW.

Náš softvér je vyvíjaný na platforme HoloLens, čo sú holografické okuliare umožňujúce interakciu s hologramami v reálnom prostredí. Intuitívne ovládanie gestami rúk si vyskúšala Zuzana Čaputová na jednoduchej ukážke nášho modulu katalógu produktov a to konkrétne CNC strojov a zariadení, ktoré boli rozmiestnené po naše kancelárií.

Prezidentka Zuzana Čaputová vyskúšala APONI VIEW

Všade samé hologramy

Pri tejto príležitosti sme si dovolili predstaviť možnosti holografickej projekcie formou projektorov. Predstavili sme hneď niekoľko možností vyobrazenia hologramov a to pomocou holografického projektoru LED FAN a holografickej vitríny. Pani prezidentka sa zaujímala aj o princíp technológie zobrazovania hologramov, čo sme jej mali možnosť ukázať na modeloch vyhotovených v spolupráci s katedrou biomedicínskeho inžinierstva TUKE v Košiciach,