• AR,VR,MR
  • Holografia a hologramy

Holografický projektor, magnet na zákaznikov.

Ivana Nováková, 01. 09. 2019

Sledujte nás

Čo tak spraviť dnes v práci prezentáciu plnú hologramov? Futuristické ? Ani nie. Dnes Vám predstavíme malý holografický projektor ktorý dokáže bez nutnosti okuliarov, vyobraziť 3D objekty v priestore.

Holografický proektor LED FAN 42cm

Holografické rotujúce projektory sa zaradujú do kategórie pokročilej čiernej techniky. Ide teda o rotujúce zariadenie ktoré slúži predovšetkým na propagáciu, reklamu a prilákanie zákazníkov prostredníctvom 3D svetelnej reklamy.

Holografická projekcia a jej pozitívny ohlas, je aktuálne v svete veľmi obľúbeným marketingovým prostriedkom ako sa bližšie dosť k zákazníkovovi. Očarujúca technológia akou je holografia, sa za posledných niekoľko rokov enormne posunula ,priam do každodenného života. Hologramy, už nie sú považované za istý znak futurizmu ako ich poznáme zo sci-fi filmov ale sú už súčasťou 3D prezentácií a to najmä prostredníctvom rozšírenej reality.

ilustračný obrázok

Táto šikovná pomôcka má najväčšie uplatnenie v interiéry a to najmä pre svetelné podmienky, ktoré hrajú významnú rolu pri samotnom zobrazovaní.

Pre exteriérové využitie je možné zakúpenie ochranných tvrdených obalov.

Ako vzniká hologram v holografickom projektore?

Trojrozmerný obraz vzniká kombináciou rotujúcej čepele spolu s LED žiarovkami ktoré sú na nej umiestnené. Menšie projektory s dĺžkou čepele okolo 42 cm ,majú priemerne 210 LED svetiel so životnosťou cca 20.000-30.000 hodín. Väčšie majú počet LED svetiel okolo 600 a najväčšie majú počet svetiel cez 1000. Čím je počet LED žiaroviek vyšší tým vyššia je kvalita zobrazovaného obsahu.

Zariadenie prehráva formát .bin ktorý si softvérom prekonvertuje z .jpg, .avi, .png, .gif,…Dôležité je nahrávať súbory s tmavým, ideálne s čiernym pozadím.

Cenovo najvýhodnejšie sú práve modely vo veľkosti 42 cm, tento model sa považuje za najpredávanejší a najobľúbenejší . Modely od rôznych výrobcov sú si veľmi podobné, no najväčším rozdielom je asi spôsob spustenia. Kým najlacnejšie modely sú spúšťané formou plug and play ( spúšťa sa zapnutím) tie o niečo drahšie sú ovládateľné pomocou Wifi. Pri drahších modeloch ponúka softvérové riešenie možnosť prepojenia viacerých projektorov ktoré dokážu vytvoriť celistvý obraz.

Projektory sa dajú zakúpiť v rôznych veľkostiach a to až do 100 cm a docieliť tak hologram až vo veľkosti 1 m2

Holografický projektor 100 cm v ochrannom puzdre

Aké majú uplatnenie ?

Uplatnenie je naozaj široké a to od obchodov, kaviarní, nočných podnikov, kasín až po výrobné haly, kongresy, semináre a workshopy.

Nakoľko ide o nenáročnú svetelnú projekciu, kreatívnemu využitiu sa medze nekladú.

Napríklad v obchodoch a hypermarketoch – ako ukazovateľ akcií, výpredajov či prichádzajúcich nových modelov , taktiež ako svetelná reklama či ako lákadlo zákazníkov.

V múzeách a na výstavách– ako holografický exponát

V podnikoch a firmách – ako učebná, propagačná a prezentačná pomôcka

V halách, fabrikách a výrobných podnikoch – napríklad aj ako bezpečnostný svetelný signál pre únikové cesty, pre označenie nejakého miesta , pre získanie a oslovenie zákazníka,..