• holografické koncerty

Holografický benefičný koncert v Košiciach

admin, 03. 06. 2024

Sledujte nás

16 / 100

Dňa 1.6. sme spustili prvé holografické turné spolu so skupinou La Gioa ktoré nesie silné posolstvo a to postaviť prvé respitné centrum na Slovensku, prostredníctvom benefičných koncertov.

Pojem ,, respitné centrum,, je verejnosti neznámy a to z jednoduchého dôvodu, pretože na Slovensku doposiaľ nič také nie je. Takéto centrá sú v svete pomerne bežné a umožňujú rodinám s ťažko chorými deťmi odpočinúť si a stráviť tak čas s rodinou mimo domácnosti či nemocnice. Unikátny pilotný projekt výstavby prvého slovenského respitného centra, si žiada osvetu o šírení povedomia o možnostiach pre rodiny s nevyliečiteľnými deťmi pričom sa nejdená o hospic s paliatívnou starostlivosťou.

APONI ako generálny partner

Ako generálny partner podujatia zabezpečujeme vizuálny zážitok z predstavenia prostredníctvom hĺbkovej a priestorovej prezentácie v spojení so skupinou La Gioa. Využívame moderné technológie zobrazovania, ktoré umocňujú umelecké predstavenie do emocionálneho audiovizuálneho zážitku. Holografické koncerty sú na Slovensku raritou a preto sa tešíme spolupráci so Spišskou katolíckou charitou, ktorá sa rozhodla pre takýto unikátny rozmer pre naplnenie zámeru projektu.

Prvý holografický koncert z celoslovenského turné sa konal v Aule Maxima na Technickej Univerzite v Košiciach na deň detí, pre ktoré je tento projekt stvorený. Spoločne s partnerom Universe Production, sme vytvorili koncert pre vyše 300 divákov, plný dojímavých momentov aj vďaka šikovným dievčatám z umeleckej školy VIVA. Úspešný začiatok sme mali aj vďaka partnerom podujatia a záštite mesta Košice.

Najbližšie sa vidíme už 9.6.2024 na koncerte v Trstenej

Vstupenky možno zakúpiť v kancelárii Domu kultúry v Trstenej, v Mestskej knižnici, Turisticko-informačnom centre a elektronicky na www.kultura.trstena.sk