• Zúčastnili sme sa

Deťom z detského tábora sme predstavili HoloLens

Ivana Nováková, 25. 08. 2020

Sledujte nás

Leto je pomaly na konci. Deťom končia prázdniny a po dlhej dobe sa čoskoro vrátia za školské lavice. Pandémia ich pripravila o zážitky po ktorých priam túžia a preto s nadšením navštevujú detské tábory.

17.8-21.8.2020 sa pod záštitou programu IT Akadémie a UVP TECHNICOM konal detský IT tábor zameraný na vedu a IT. O tom že veda nie je nudná ale zábavná sa postaral kolektív mladých pedagógov, IT Akadémia ako i partner podujatia Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia.

Deti dostali jedinečnú príležitosť priblížiť sa o kúsok bližšie k pochopeniu IOT systémov, programovaniu mikropočítačov, holografie a rozšírenej reality , riadenie dronov či tvorbu aplikácií pre Android zábavnou a hravou formou. Ich týždeň bol plný nových zážitkov ako i vedomostí zo sveta IT technológií a my sme im umožnili vyskúšať si aj Holelens 2 ktoré sa do predaja dostanú až na jeseň.

Spoznávanie rozšírenej reality

Deň plný vedomostí a zážitkov…

Prvý deň tábora sa deti spoznávali medzisebou vďaka tímovým hrám. Ivana Nováková si pre nich pripravila kvízovú hru z oblasti vedy, techniky, informatiky ako i prírodných vied a otázok zo Slovenska. Doobedie plné otázok, pantomímy a kreslenia vystriedala krátka prednáška o princípoch holografie, jej histórie a využití v svete techniky a inovácií. Deti mali možnosť pýtať sa vo vedeckom okienku čo ich najviac zaujíma a tak sme si spoločne vysvetlili základy princípov šírenia svetla, farieb alebo ako vzniká dúha.

Po krátkej prestávke sme si vysvetlili princípy rozšírenej reality, rozdiely medzi virtuálnou realitou a rozšírenou realitou a v neposlednom rade si deti mali možnosť vyskúšať prácu s inteligentnými okuliarmi HoloLens. Prekvapením pre deti bolo možnosť vyskúšať si aj HoleLens 2 ktoré doposiaľ nie sú v Európe ani v predaji. Práca s rozšírenou realitou je pre deti veľmi intuitívna a nadobúdanie nových digitálnych zručností prostredníctvom interaktívnej hry si naozaj užívali.

Prednáška holografia a rozšírená realita